Dlaczego warto ogrzewać budynek gazem ziemnym?

Jeżeli właściciele domów myślą nad sposobem ogrzewania wnętrz, warto wziąć pod uwagę gaz ziemny. Paliwo to jednak góruje nad węglem, pelletem, drewnem czy ekogroszkiem. Dlaczego warto postawić na gaz?

Brak konieczności obsługiwania urządzenia

Piece gazowe co są idealną propozycją dla osób ceniących sobie czas. Urządzenia tego typu pracują samodzielnie w przeciwieństwie do tradycyjnych gazów węglowych, które wymagają dokładania węgla. Kocioł gazowy to także oszczędność miejsca – nie musimy nigdzie magazynować paliwa. Użytkownicy pieców na węgiel czy drewno muszą przeznaczyć jakieś pomieszczenie w domu. Piece gazowe co nie emitują niebezpiecznych zanieczyszczeń do pomieszczeń, a gaz jest jednym z najczystszych paliw wykorzystywanych na świecie. Omawiając piece gazowe co, możemy wyróżnić jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Drugi typ można zawiesić na ścianie. Urządzenia na gaz są bardzo kompaktowe, dlatego dodatkowe pomieszczenie pełniące funkcję kotłowni wcale nie jest konieczne.

Piece gazowe co, jako symbol ochrony środowiska

Prace wydobywcze prac ziemnych nie stanowią zagrożenia dla środowiska, a sam surowiec, jak już wcześniej wspominaliśmy, jest czystym paliwem. Podczas spalania gazu powstają odpadki, w których znajduje się między innymi para wodna. Piece gazowe co w ogóle nie emitują zawieszonego PM10 oraz pyłu zawieszonego PM2,5, jak ma to miejsce w przypadku kotłów węglowych.

Oszczędności w rachunkach za ogrzewanie

Kwestie ekonomiczne są ważnym czynnikiem determinującym chęć zakupu urządzenia grzewczego na gaz. Co prawda, ogrzewanie gazem jest nieco droższe, lecz czystsze i nie wymaga obsługi. O takich zaletach pisaliśmy w sekcjach wyżej. Oszczędności generują urządzenia kondensacyjne, które wykorzystują dwa źródła energii. Pierwszym źródłem jest gaz, natomiast drugim jest para wodna będąca odpadkiem po spalinach. W ten sposób użytkownik może liczyć na więcej energii, wykorzystując taką samą ilość paliwa, jak na przykład kotły jednofunkcyjne z zasobnikiem.