Piece gazowe w Twoim domu

Szukasz odpowiedniego urządzenia grzewczego do swojego domu? Masz dosyć tradycyjnego pieca opalanego paliwem stałym? Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś twierdząco, to czas zainwestować w piec gazowy. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie urządzenia grzewcze gazowe występują na rynku. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne piece kondensacyjne

Na rynku można spotkać wiele rodzajów pieców gazowych w tym: tradycyjne, gazowe kondensacyjne, pulsacyjne oraz te pracujące w kaskadzie. Co ciekawe, piece kondensacyjne wyglądają identycznie, jak te tradycyjne, lecz różnią się efektywnością i poziomem zużycia paliwa. Pomimo faktu, że gazowe kotły na kondensację są droższe po kilku latach od zakupu, powodują oszczędności. Sam zakup urządzenia zwraca się już po 7 latach. Wszystko za sprawą możliwości wypracowania oszczędności w wyniku niskiego zużycia paliwa. Piece kondensacyjne spalają oprócz gazu również parę wodną będącą produktem ubocznym spalania paliwa.

Piec jednofunkcyjny gazowy oraz piec dwufunkcyjny gazowy

Piec jednofunkcyjny gazowy zasila centralne ogrzewanie. Oznacza to, że podgrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania, która trafia do kaloryferów. Piec dwufunkcyjny gazowy natomiast umożliwia dodatkowo przygotowanie ciepłej wody użytkowej w przepływowym wymienniku. Kocioł jednofunkcyjny, aby mógł pełnić funkcje co kocioł dwufunkcyjny, musiałby zostać wyposażony w zasobnik ciepłej wody użytkowej. Piec dwufunkcyjny gazowy pozwala równocześnie na ogrzanie domu oraz przygotowanie ciepłej wody do kąpieli i innych bieżących czynności niezbędnych do komfortowego funkcjonowania. Wszystko za sprawą dodatkowego wymiennika, który umożliwia podgrzanie ciepłej wody. To oznacza, że piec dwufunkcyjny gazowy nie wymaga dodatkowych inwestycji w postaci urządzeń. Wszystkie podzespoły znajdują się w jednej kompaktowej obudowie.

Główną zaletą pieca dwufunkcyjnego jest przystosowanie do spalania gazu w formie gazowej, jak i ciepłej (LPG). Oznacza to, że może on mieć charakter pieca tradycyjnego, jak i pieca kondensacyjnego.