Piece grzewcze gazowe – sytuacja na rynku

Budujesz dom i zastanawiasz się, jakie urządzenie grzewcze wybrać? Nie jest to nic dziwnego, ponieważ na rynku jest dostępnych wiele urządzeń. Do wyboru mamy wiele rozwiązań, które zapewniają ciepło oraz komfort użytkowania domu. Jakie piece grzewcze gazowe można spotkać na rynku?

Piece grzewcze gazowe – dlaczego warto je wybrać?

Ogrzewanie gazowym piecem c.o. jest wygodne dla każdego właściciela domu czy mieszkania. Nowoczesne kotły gazowe nie wymuszają konieczności obsługi. Wystarczy nastawić żądaną temperaturę w domu. Nowoczesne piece grzewcze gazowe można z łatwością zaprogramować, aby domownicy nie musieli martwić się, czy w pomieszczeniach będzie ciepło. Utrzymanie ciągłego bezpieczeństwa i komfortu jest możliwe zaledwie po realizowaniu rocznego przeglądu instalacji gazowej i samego urządzenia grzewczego.

Zanim przejdziemy do poszczególnych rodzajów, warto wspomnieć o tym, jakie cechy mają piece grzewcze gazowe. Pod względem wyglądu urządzenia często przypominają klasyczne junkersy, które zapewniają ciepłą wodę użytkową. W porównaniu na przykład z piecem na węgiel czy drewno, piece grzewcze gazowe są zdecydowanie mniejsze i nie wymagają składowania paliwa stałego. Tym samym właściciele takich urządzeń nie muszą przeznaczać dodatkowego pomieszczenia na cele grzewcze. Kolejną cechą, o której warto wspomnieć to ekologiczny charakter. Dlaczego? Ponieważ gaz ziemny jest jednym z najczystszych paliw, a jego spalanie nie powoduje zanieczyszczeń.

Piece grzewcze gazowe – jakie są rodzaje?

Na rynku piece grzewcze gazowe można wyróżnić za pomocą poszczególnych kryteriów. Na przykład po względem funkcjonalności na rynku znajdziemy piece jednofunkcyjne oraz piece dwufunkcyjne. Można przyjąć z kolei inne kryterium tj. komora spalania. Na podstawie tego kryterium można wyróżnić piece gazowe z otwartą komorą spalania, pobierające tlen oraz kotły z zamkniętą komorą spalania, które pobierają tlen ze środowiska zewnętrznego. Specjaliści przekonują, że Piece grzewcze gazowe z zamkniętą komorą są bezpieczniejsze.